Blog

Simon Mawer – Skleněný pokoj (recenze)

30.11.2012

Skleněný pokoj Simona Mawera je bezesporu knihou velmi úspěšnou. Krátce po svém vydání v roce 2009 se stala bestsellerem a získala nominaci na prestižní Man Booker Prize. O úspěchu knihy svědčí i to, že za tři roky stihla vyjít již ve dvou českých vydáních.

Barbara Woodová – Panenky z ráje (recenze)

12.11.2012

Krásná a poutavá kniha známé americké spisovatelky Barbary Woodové mě rozhodně dostala. Když mi ji sestra přinesla se slovy, že tenhle román určitě stojí za přečtení, říkala jsem si, že tak tlustou knížku budu číst minimálně do Vánoc. Příběh mě však držel od začátku až do konce.

Baví Vás psaní? Tak pište!

22.10.2012

Každý známý autor nějak začínal. Psaní je skvělá zábava, ale psát pro veřejnost, to chce nejen špetku odvahy a fantazie, ale také kvalitní tvorbu. První řádky jsou vždy nejtěžší…

O jabloních

5.9.2012

Máme na zahradě jabloň, takovou statečnou starou, mechem obrůstanou polosuchou chudinku. Plodí dvoje jablíčka, bílá letní a červenobílá pozdější, bohužel často provrtaná nahořklými nitkami, ta červenobílá i tučnými červy.

Proč číst severské detektivky

29.3.2012

Severská detektivka zažívá v posledních několika letech obrovský rozmach. Proč se vůbec mluví o nějaké skandinávské nebo severské detektivce? Má cenu ji číst, i když jinak detektivním románům neholdujete?

Kde se vzala a kam kráčí severská detektivka?

16.3.2012

Dlouho o ní nikdo nemluvil, jen málokdo jí četl. A pak se najednou objevila, překročila hranice žánru a vstoupila do našich životů, do veřejného prostoru, do novin, na filmová plátna. Severská detektivka. Kde se vzala a proč je najednou tak populární?