Baví Vás psaní? Tak pište!

Každý známý autor nějak začínal. Psaní je skvělá zábava, ale psát pro veřejnost, to chce nejen špetku odvahy a fantazie, ale také kvalitní tvorbu. První řádky jsou vždy nejtěžší, poté se již autor většinou rozepíše a jde to doslova samo od sebe. Psát se dá na mnoho způsobů. Oblíbené je třeba psaní pohádek, básniček, příběhů atd. Psaní se meze nekladou. To je právě na psaní to krásné, dává se zde přednost fantazii autora.

Důležité je přijímat veškerou kritiku od čtenářů. Celkově odezva je ohromně důležitá jak pro začínající autory, tak pro pokročilé. Všechno je to založeno na podpoře. Jestliže se čtenáři článek líbí, měl by to dát najevo, ať už sdílením na soc. sítích, nebo komentářem pod článkem. Každého pisálka jistě potěší, když uvidí, že si právě jeho básničku přečetlo tolik a tolik lidí. Pozitivní komentář vykouzlí úsměv na tváři každému začínajícímu autorovi.

Hodně studentů se v dnešní době pokouší psát. Je to skvělá příležitost vytvořit si image autora na internetu, některým se možná časem podaří prorazit. K tomu začínajícím autorům pomáhají literární servery, jeden z nich je například iČtenář.cz. Na iČtenáři mají začínající autoři možnost publikovat svou tvorbu a zviditelnit se tak. Aktivním autorům je dokonce nabízena finanční odměna. Pro studenta může být psaní nejen motivací pro další úspěch, ale také pravidelným přivýdělkem.

Zkusit to může každý. Nikdy není pozdě začít psát. Pokud Vás přece jenom psaní příliš neláká, ale spíše dáváte přednost čtení. Taktéž doporučujeme navštívit zmiňovaný literární server iČtenář.cz. S iČtenářem si zpestříte nudné nedělní odpoledne či dlouhé a nudné cestování ve vlaku, autobusu.