Databáze autorů

José Saramago

José Saramago

José de Sousa Saramago (16. listopadu 1922 Ribatejo – 18. června 2010 Lanzarote) byl vynikající portugalský novinář, dramatik a spisovatel. V roce 1998 získal Nobelovu cenu za literaturu. Jen v Portugalsku bylo prodáno přes 25 milionů výtisků jeho knih, přičemž jeho díla byla přeložena do dalších 25 jazyků. V českém překladu zatím bohužel vyšly pouze tři jeho knihy: Baltasar a Blimunda, Slepota a Kain. Snad se brzy dočkáme dalších.
Michal Viewegh

Michal Viewegh

Michal Viewegh je český prozaik (nar. v roce 1962 v Praze), jeden z nejprodávanějších a nejúspěšnějších českých autorů posledních let. Autor humoristicky laděných, čtenářsky vděčných próz, z nichž některé se dočkaly i filmového zpracování. Držitel Ceny Jiřího Ortena
Michel Houellebecq

Michel Houellebecq

Michel Houellebecq (nar. jako Michel Thomas 26. února 1958 Réunion, Francie) je kontroverzním francouzským básníkem, scénáristou, režisérem a spisovatelem. Jeho zastánci ho považují za následovníka slavných a úspěšných literárních provokatérů, jakými byli například Baudelaire nebo Markýz de Sade.
Mika Waltari

Mika Waltari

finský spisovatel, celým jménem Mika Toimi Waltari (1908–1979), syn luteránského pastora. Proslavil se především svými humanisticky zaměřenými historickými romány, nejslavnějším z nich je patrně román Egypťan Sinuhet…
Milan Kundera

Milan Kundera

Milan Kundera (1.dubna 1929 v Brně) je prozaik, básník, překladatel a esejista. Od roku 1975 působí ve Francii. Milan Kundera je prevděpodobně nejznámějším a nejpřekládanějším autorem českého původu. Za své knihy získal jíž přes dvě desítky různých ocenění.

Miloš Čermák

český publicista, přispívá do časopisu Reflex, deníku Lidové noviny a je scénáristou televizního pořadu Zavináč.
Miroslav Holub

Miroslav Holub

český básník, esejista, překladatel a lékař-imunolog, autor osobitých esejistických cestopisů z cest do Spojených států amerických, Číny či Indie, a básník, jehož umělecké vnímání světa je u podřízeno rozumové úvaze a jehož básnický projev je střídmý a věcný.
Miroslav Oupic

Miroslav Oupic

Miroslav Oupic vystudoval VŠE v Praze a absolvoval Kurzy tvůrčího psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Pracoval na různých pozicích ve financích, v marketingu, také jako ekonomický redaktor Lidových novin a stále jako externí redaktor Marketingových novin. Je nejen autorem beletrie, naučných knih pro děti či scénářů, ale také přednáší na kurzech Tvůrčího psaní pro marketingové pracovníky.

Miroslav Plzák

Český lékař (narozený 25. 8. 1925), psychiatr, zaměřující se především na poruchy partnerských vztahů, dramatik, spisovatel, televizní scénárista. Je autorem více než 60 vědeckých a populárně naučných publikací, napsal devět divadelních her. Je spoluzakladatelem Linky důvěry